Sposoby walki z cellulitem

Sposoby walki z cellulitem

Walczy z nim około 85 procent kobiet. Jest zmorą zarówno młodych jak i dojrzałych pań. Cellulit, a właściwie lipodystrofia to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa powodująca pofałdowania skóry na udach, biodrach, pośladkach czy ramionach. Winowajcą tej niedoskonałości prawdopodobnie jest nadmiar estrogenów, stąd w zdecydowanej większości dotyczy płci pięknej, bardzo rzadko mężczyzn. Przyjrzyjmy się sposobom pozwalającym nad nim zapanować.

Jak się okazuje, aby wygrać z cellulitem niekoniecznie trzeba inwestować w drogie i obarczone niemałym ryzykiem zabiegi chirurgiczne. Prawidłowa dieta, trochę ruchu oraz specjalistyczne kosmetyki mogą sprawić, że niedoskonałości skórne będą pod kontrolą.


Skąd się bierze „pomarańczowa skórka”?

Cellulit, w zdecydowanej większości problem kobiet w różnym wieku, to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wody i produktów metabolizmu. Niedoskonałość ta objawia się zakłóconym funkcjonowaniem tkanek co prowadzi do stanu potocznie zwanego „pomarańczową skórką”. Występujący zazwyczaj na udach, pośladkach czy brzuchu nierozerwalnie łączy się z zaburzeniami hormonalnymi. Ciąża, dojrzewanie, tabletki antykoncepcyjne to bodźce wywołujące powstawanie cellulitu.

Jednak za niedoskonałości skórne nie można obwiniać jedynie natury. Niezdrowa dieta, siedzący tryb życia, minimum ruchu, stres, brak dbałości o ciało, a nawet zbyt gorące kąpiele to kolejne z powodów, przez które „pomarańczowa skórka” nie chce zniknąć. Podsumowując, główne przyczyny powstawania cellulitu to:

-        działanie natury czyli wahania w stężeniu hormonów płciowych – cellulit najczęściej występuje w trakcie dojrzewania, ciąży, w czasie przed menopauzą

-        problemy z krążeniem

-        niezdrowa dieta

-        siedzący tryb życia

-        nadwaga

-        stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych

-        stres

-        długie kąpiele w gorącej wodzie


Jak walczyć z cellulitem?

Niestety, walka z „pomarańczową skórką” to nie jednorazowe, szybkie i proste działanie. To cykl, w trakcie, którego należy usunąć z codziennego życia wszystkie przyczyny jego powstawania.  Cellulit nie pojawia się nagle, również nagle nie zniknie.

Podstawą jest wizyta u endokrynologa, który przeprowadzi działania pod kątem hormonalnym. Po uzyskaniu wyników zaproponuje leczenie pomocne w przywróceniu równowagi w organizmie.

Kolejny krok jaki powinniśmy wykonać chcąc pozbyć się „pomarańczowej skórki” jest nabranie odpowiednich nawyków żywieniowych i ruchowych. Dieta zapewniająca odpowiednią przemianę materii, bogata w witaminy A, C i E wpływające na kondycję skóry, które znaleźć można między innymi w owocach i warzywach oraz olejach roślinnych to dobra droga. Kasze, ryby, sery i zioła, niegazowana woda, herbaty ziołowe, tłuszcze pochodzenia roślinnego to kolejne punkty które należy uwzględnić w codziennym odżywianiu. Podobnie zmiana trybu życia – rezygnacja z używek kosztem większej ilości ruchu, uprawianie sportu – bieganie, pływanie, jazda na rowerze, codzienne spacery i gimnastyka to odpowiedni kierunek w walce z niedoskonałościami skórnymi.

W trakcie działań warto wspomóc się preparatami pomocnymi w walce z „pomarańczową skórką”. Regularnie używane kosmetyki antycellulitowe doprowadzą do polepszenia się sytuacji. Często używane przez specjalistów w trakcie profesjonalnych zabiegów są jednym z etapów działań defensywnych względem cellulitu.


Nie poddawaj się, walcz!

Walka z cellulitem to znak czasów. Coraz popularniejszy siedzący tryb życia, codzienny stres, dieta oparta o fast-foody to przyczyny powstawania „pomarańczowej skórki”. Mimo, że działania wbrew powstawaniu tej niedoskonałości skórnej nie należą do najłatwiejszych, warto ją rozpocząć, nie tylko ze względu na wygląd. Cellulit może mieć również negatywny wpływ na zdrowie – zaburzając przepływ krwi i limfy, co utrudni usuwanie toksyn z organizmu. Zdrowa dieta, większa ilość ruchu, badania hormonalne i kosmetyki antycellulitowe pomogą wygrać z nieestetyczną „pomarańczową skórką”. Zatem – do boju! 

2014-12-03 Artykuły
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń

Kontynuuj zakupy Moje listy życzeń