Dziecięca skóra wymaga specjalnej ochrony

Dziecięca skóra wymaga specjalnej ochrony

Czas przyjścia na świat nowego członka rodziny należy do najważniejszych w życiu każdego z nas. Wówczas wszystkie sprawy odchodzą na bok, liczy się jedynie zdrowie naszej pociechy. Równie ważne jak zdrowa dieta czy regularne kontrole lekarskie są kosmetyki zaprojektowane z myślą o najmłodszych, które zadbają o zdrową skórę malucha.

Które kosmetyki będą niezbędne dla dziecka?

Odwiedzając drogerie i liczne sklepy jesteśmy zalewani ilością różnych kosmetyków. Dziesiątki pudrów, kremów, balsamów, oliwek i innych produktów powoduje, że trudno wybrać odpowiednie. Poniżej lista produktów, o których nie możemy zapomnieć.

  • Kosmetyki do mycia – łagodne żele myjące odpowiedzialne za pielęgnację skóry dziecka, które zadbają o ochronę oraz stosowne nawilżenie. Należy wybierać jedynie kosmetyki gotowe do stosowania od pierwszego dnia życia.
  • Oliwki nawilżające – przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry przez nawilżanie, których stosowanie możliwe jest od pierwszego dnia życia.
  • Kosmetyki na oparzenia i podrażnienia – zapewniające codzienną pielęgnację wrażliwej skóry dzieci i niemowląt chroniące przez wysuszeniem.
  • Szampon dla dzieci – przeznaczone do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry i włosów, które nie podrażniają oczu, gotowe do stosowania od pierwszego dnia życia.
  • Puder – idealne rozwiązanie dające ukojenie w przypadku podrażnień i otarć skóry malucha

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki dla dzieci?

Skóra dzieci wymaga szczególnej uwagi. Jest jeszcze niedojrzała, cieńsza, łatwiej ulega podrażnieniom. Dlatego należy być wyjątkowo ostrożnym dobierając kosmetyki dla maluszków. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Kosmetyki dla dzieci powinny być skrupulatnie przebadane, przetestowane klinicznie oraz posiadać stosowne atesty. Zaufać można jedynie sprawdzonym rozwiązaniom pochodzącym od znanych i cenionych firm. Nie tylko promocja decyduje o popularności danego producenta – również jakość świadczonych usług i proponowanych rozwiązań ma znaczący wpływ na to, jak dany kosmetyk jest odbierany przez klientów.

Niezwykle istotne jest również korzystanie z produktów bazujących na składnikach przyjaznych skórze młodego człowieka. W tym przypadku liczy się zasada – im mniej, tym lepiej. Dlatego przed wyborem nowego produktu należy przeanalizować etykietę i poznać jego skład. Produkty wolne od barwników, emulgatorów zawierających PEG i parabenów to dobry wybór. Warto zwrócić uwagę także na woń. Coraz większa ilość kosmetyków dla dzieci wykorzystuje składniki zapachowe, które niegdyś uczulały, dziś są nieszkodliwe. Mimo to należy zachować czujność i wybierać tylko te, które nie wywołają alergii. 

2014-12-18 Home, Artykuły
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń

Kontynuuj zakupy Moje listy życzeń