Masaż kamieniami niezwykle pomocny dla osób prowadzących stresujący tryb życia

Masaż kamieniami niezwykle pomocny dla osób prowadzących stresujący tryb życia

Pochodzący z kultury Dalekiego Wschodu masaż gorącymi kamieniami cieszy się stale rosnącą popularnością. Co ciekawe, technika ta była znana od wieków – według licznych źródeł korzystano z niej dużo wcześniej niż z rozsławionej akupunktury. Dziś masaż kamieniami pochodzenia wulkanicznego wykorzystywany jest w celu przywrócenia harmonii ciała i umysłu.

Do zabiegu o którym mowa wykorzystuje się specjalne, mające gładką powierzchnie kamienie do masażu. Dzięki różnorodnej budowie i wielkościom można je układać na powierzchni różnych części ciała – tułowiu, między palcami czy na twarzy. Ich specyfika pozwala na dobre magazynowanie ciepła uzyskanego w trakcie podgrzewania.  .

W czym pomocny jest masaż kamieniami?

Masaż wykonywany przy pomocy kamieni przeprowadzany jest w celu wyzwolenie odczynów fizjologicznych. Bezpośrednio wpływa na krążenie krwi przez mięśnie, tym samym dostarczając organizmowi substancji odżywczych. Jest polecany osobom poszukującym spokoju ducha, pragnącym się wyciszyć, zrelaksować, narażonym na długotrwały, ciągły stres i napięcie mięśniowe. Pośrednio wpływa również na skórę – uelastycznia ją, ujędrnia, pomaga w walce z cellulitem.

Często wykonywany jest wespół z innymi technikami masażu tym samym działając antystresowo i regenerująco. Pomocny jest w leczeniu zmęczenia, odbudowie sprawności fizycznej organizmu, pomaga łagodzić obrzęki i kontuzje.

Relaks, odprężenie i walka ze stresem

Szczególnie polecany osobom prowadzącym stresujący tryb życia, masaż przeprowadzany przy użyciu kamieni niesie za sobą wiele pozytywów. Wpływa na przemianę materii, odporność, sprawność i samopoczucie. Pomaga w walce z cellulitem, bólem mięśni czy zmęczeniem. Jest doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy pragną polepszyć swoją kondycję i wyzwolić energię ukrytą w organizmie.

Jeden masaż, wiele rodzajów terapii

Masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem łączącym ze sobą kilka rodzajów terapii

  • Termoterapia (wykorzystywanie energii cieplnej w celach leczniczych): rozgrzane kamienie ułożone na ciele głęboko je rozgrzewają, redukując tym samym napięcie mięśniowe.
  • Aromaterapia (wykorzystywanie substancji zapachowych do korzystnego odziaływania na procesy poznawcze oraz nastrój): podwyższona temperatura kamieni intensyfikuje aromat wykorzystywanych podczas masażu olejków zapachowych.
  • Akupresura (wykorzystywanie techniki ucisków różnych części ciała w celach leczniczych): uciskanie kamieni ułożonych na ciele powoduje rozluźnienie partii mięśni osoby masowanej.
2014-12-09 Home, Artykuły
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń

Kontynuuj zakupy Moje listy życzeń