Jaki fotel ginekologiczny wybrać do gabinetu?

Jaki fotel ginekologiczny wybrać do gabinetu?

Według zaleceń lekarzy, wizyta w gabinecie ginekologicznym powinna mieć miejsce przynajmniej raz w roku. Niestety rzeczywistość jest zdecydowanie inna. Duża ilość pacjentek, szczególnie młodych, odwiedza ginekologa tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jako powód niechęci najczęściej padają stwierdzenia: wstydzę się, przecież jestem zdrowa, nic mi nie dolega. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że, podobnie jak w przypadku innych dziedzin zdrowia, tak i w tej dziedzinie profilaktyka może przestrzec przed wieloma, często groźnymi chorobami. Pojawia się pytanie - jak zachęcić pacjentki do regularnego odwiedzania ginekologa? Co bezpośrednio wpływa na niechęć?

Każdy obywatel RP ma prawo do ochrony zdrowia. Mimo to, systematyczne wizyty pacjentek w gabinetach ginekologicznych wciąż nie są standardem. Jednym z wielu powodów, który ma na to wpływ jest niska świadomość społeczna. Nie bez znaczenia jest komfort pacjentek, jaki zapewniają specjaliści w trakcie wizyt, aparatura niezbędna do przeprowadzania badań oraz profesjonalne podejście zarówno ze strony lekarza jak i pacjentki. W związku z tym specjaliści powinni zadbać o ich realizację, tym samym przyczynić się do budowania świadomości regularnych kontroli ginekologicznych u kobiet. 

Wyposażenie gabinetu ginekologicznego wpływa na komfort pacjentek

Jeśli mielibyśmy wymienić najbardziej charakterystyczny element wyposażenia gabinetów ginekologicznych, w zdecydowanej większości przypadków odpowiedź brzmiałaby fotel ginekologiczny. Właśnie ten przedmiot nierozerwalnie kojarzy się z wizytami w gabinetach tego typu. Dlatego tak ważne jest zadbanie o profesjonalne wyposażenie gabinetów ginekologicznych. To jeden z kroków który należy wykonać, aby odebrać niezdecydowanym pacjentkom argumenty zniechęcające do odwiedzenia specjalisty.

Jaki powinien być fotel ginekologiczny? Szukając modelu do gabinetu warto zadbać, by wyposażony był w funkcje, które istotnie wpłyną na komfort przeprowadzanych badań. Dzięki zastosowaniu przez producenta nowoczesnych rozwiązań, badanie będzie nie tylko dokładniejsze, ale przeprowadzone zostanie w krótszym czasie, efektywniej.

Nowoczesne fotele ginekologiczne posiadają wiele cech, które w znaczny sposób mogą wpłynąć na poprawę komfortu pacjentki w trakcie badania. Pełna regulacja oparcia wraz z zagłówkiem sterowana elektrycznie przy pomocy pilota, regulacja podkolanników, przyjemna dla ciała tapicerka, czy uchwyty rąk to funkcjonalności, które doceni każda kobieta. Będą one również przydatne dla lekarza, poprawiając komfort badań, pozwalając przeprowadzić je sprawniej i dokładniej.

Prywatność i komfort to podstawa badań ginekologicznych 

Lekarz powinien zapewniać pacjentkom maksimum prywatności, nie tylko w gabinecie, lecz również w poczekalni. Równie ważne jest odpowiednie usytuowanie elementów wyposażenia pokoju. Fotel ginekologiczny odgrodzony powinien być parawanem. W gabinecie nie może zabraknąć jednorazowych narzędzi diagnostycznych czy środków higienicznych. Optymalna sytuacja ma miejsce wówczas, gdy zarówno pacjentka, jak i lekarz, mogą efektywnie wykonywać swoje zadania, a wyposażenie gabinetu jest środkiem pomocnym w osiągnięciu celu, czyli prawidłowym przeprowadzeniu badań.

2014-11-18 Home, Artykuły
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń

Kontynuuj zakupy Moje listy życzeń