Wejdź aktywnie w Nowy Rok!

Wejdź aktywnie w Nowy Rok!

W ostatnich dniach szczególnie dużą popularnością cieszą się słowa „postanowienia noworoczne”. Wiele na ten temat można usłyszeć w radiu, telewizji, jak również przeczytać w gazetach czy znaleźć w Internecie. Jeśli ty również jesteś w gronie osób, które wyznaczają sobie cele na 2017 rok, może warto dopisać do tej listy choć jedną z naszych propozycji?

Każdy z nas powinien poświęcać trochę czasu innym, ale nie można też zapominać o sobie. Raz na jakiś czas warto zafundować sobie odrobinę przyjemności. Może to być zabieg pielęgnacyjny w salonie kosmetycznym, kąpiel w saunie czy też masaż aromatycznymi olejkami do masażu.

Doskonale odpręża także joga lub stretching. To aktywne spędzanie czasu, lecz o małej intensywności. Wspaniale wycisza i redukuje stres. Jest to ponadto dobra propozycja dla tych, którzy (jeszcze) nie przepadają za sportem. Szczególnie warte uwagi jest także bieganie. Ten rodzaj aktywności ma wielu miłośników i równie duże grono anty-fanów. Jest to sport, który aktywizuje wszystkie mięśnie i skutecznie pomaga je rozluźnić. Jednocześnie oczyszcza umysł z nagromadzonych przez cały dzień emocji, zwłaszcza tych negatywnych.

Jeśli nie przepadasz za bieganiem, może w tym roku warto jeszcze raz spróbować się przekonać? Przecież nie trzeba od razu startować w maratonie czy biegać z prędkością Usaina Bolta. Na dobry początek w zupełności starczy trucht.

Ciekawą i dla niektórych przyjemniejszą alternatywą jest rower. Może warto założyć, że przynajmniej raz w tygodniu znajdzie się czas na godzinną przejażdżkę? Jednocześnie można to potraktować jako wspaniałą formę spędzania czasu z rodziną. Już od najmłodszych lat dobrze jest zaszczepiać zamiłowanie do aktywnego spędzania czasu. Zwłaszcza, gdy komputer, telewizor, smartfon czy tablet są tak często używane przez dzieci (i nie tylko).

Ruszając się regularnie nie tylko zadbamy o dobrą figurę, ale również o zdrowie fizyczne i psychiczne. W starszym wieku unikniemy wielu zwyrodnień, intensywnego zaniku mięśni oraz łóżka rehabilitacyjnego

2017-01-13 Home, Artykuły
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń

Kontynuuj zakupy Moje listy życzeń