Wałek rehabilitacyjny - niezbędne akcesorium każdego masażysty

Wałek rehabilitacyjny - niezbędne akcesorium każdego masażysty

Wykonywanie dobrego i skutecznego masażu to nie tylko szereg umiejętności, które wymagają odpowiedniego obcowania z ciałem – nierzadko schorowanym czy kontuzjowanym. To również zaopatrzenie się w rozmaity sprzęt, który ułatwia wykonanie dobrego masażu – zarówno z punktu widzenia masażysty, jak i pacjenta, który w leczeniu pourazowym może samodzielnie dbać o swoje ciało. Nie dotyczy to jedynie chorób – także relaksacyjny, odprężający masaż łatwiej będzie wykonać w oparciu o dobrej jakości akcesoria. Jednym z nich będzie wałek do masażu – czy warto w niego zainwestować?

Dlaczego warto zakupić wałek?

Powodów, dla których będzie to udany zakup, jest tyle, co jego funkcji, czyli multum, gdyż wałek jest niezwykle uniwersalnym narzędziem. Sprawdzi się chociażby jako podpora dla kolan, barków lub ramion. Jego niewątpliwym plusem jest wykonanie, które pozwala na utrzymanie wałka w czystości – będzie to poliuretanowa pianka obita materiałem skóropodobnym. Dodatkowo można przebierać w różnych rozmiarach (zależnych od zastosowania) oraz kolorach obicia, co zwiększa walory estetyczne takiego sprzętu. Zaprezentowanie plusów od strony technicznej to dopiero kilka powodów, które potwierdzają, jak przydatny będzie wałek – warto zapoznać się szczegółowo z jego wielofunkcyjnością.

Szerokie zastosowanie wałka

Wałek cechuje się bardzo szerokim zastosowaniem, co potwierdza wspomnianą już uniwersalność tego narzędzia. Sprawdzi się on zarówno w masażach (do masowania pleców, stóp, kończyn), jak i rehabilitacji, której przebieg sprawnie ułatwi. Rodzice dzieci, które zostały skierowane na gimnastykę korekcyjną, mogą z powodzeniem zakupić wałek do masażu dla swoich pociech – dzięki temu ćwiczenia korygujące wady postawy będą mogły być wykonywane także w domu, co z pewnością przyspieszy postępy korekcji. Wałek okaże się przydatny także w masażu tradycyjnym, kiedy po ciężkim dniu szukać będziemy ukojenia i odprężenia.

Mnogość funkcji potwierdza, że wałek do masażu jest bardzo przydatny i niezawodny. W zależności od charakteru masażu, który chcemy wykonać, dobrze jest zainwestować w akcesoria tego typu – zarówno do domu, jak i do gabinetu masażysty.

2015-02-27 Home, Artykuły
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń

Kontynuuj zakupy Moje listy życzeń