Uchroń swój kręgosłup od rehabilitacji

Uchroń swój kręgosłup od rehabilitacji

Kręgosłup pełni niezwykle ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu każdego człowieka. Niestety często narażamy nasz kręgosłup na tortury, które mogą mieć katastrofalne skutki.

Niewłaściwa pozycja podczas siedzenia, podnoszenie ciężkich przedmiotów zła techniką, chodzenie w butach na wysokich obcasach, źle wyprofilowane i niekomfortowe siedziska, zakładanie nogi na nogę, brak ruchu, noszenie torby na jednym ramieniu… Wymieniać można by naprawdę długo. Wielu i wiele z nas każdego dnia praktykuje złe nawyki, które jedynie mogą nasilać bóle kręgosłupa, a także prowadzić do trwałych urazów. W takiej sytuacji najczęściej konieczny jest sprzęt rehabilitacyjny i cała terapia. 

Niestety bóle kręgosłupa dotyczą dziś niemal 90% społeczeństwa. Mając świadomość, które nawyki są wyjątkowo niekorzystne, warto je wyeliminować i dołożyć wszelkich starań do utrzymania prawidłowej postawy podczas wykonywania codziennych czynności. Duże znaczenie ma ponadto regularny wysiłek fizyczny. Może się stać lekarstwem na wiele dolegliwości! Nawet, jeśli nie przepadasz za wylewaniem z siebie siódmych potów zacznij od lekkiej i przyjemnej formy aktywności. Idzie wiosna, więc warto już teraz odkurzyć rower i wybrać się na przejażdżkę. Równie dobrze możesz przejść się na dłuższy spacer z psem, wybrać na basem czy rozpocząć swoją przygodę z Nordic Walkingiem. Przecież nikt nie mówi od razu o zapisywaniu się na siłownię!

Pamiętaj również o częstych zmianach pozycji ciała, a przede wszystkim nie pozwól na wielogodzinne przebywanie w pozycji siedzącej. Jeśli pracujesz przed komputerem, koniecznie przespaceruj się co jakiś czas po pomieszczeniu, by rozprostować kości i poprawić krążenie. Podnosząc przedmioty, zawsze zaczynaj od ugiętych nóg, a podnoszony ciężar trzymaj blisko ciała. Unikaj noszenia butów na wysokim obcasie, a sięgając cos z wysokiej półki, wejdź na drabinę.

2017-03-10 Artykuły
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń

Kontynuuj zakupy Moje listy życzeń