Na jaki stół do masażu się zdecydować?

Na jaki stół do masażu się zdecydować?

Podstawowym atrybutem każdego masażysty jest stół, na którym przeprowadzane będą zabiegi. Inne wykorzystywane będą w przypadku wizyt domowych u pacjentów, inne na stałe zagoszczą w gabinecie. Przeglądając ofertę sklepów, które w ofercie posiadają tego typu przedmioty możemy dostać zawrotu głowy z powodu bogactwa wyboru – różne rozmiary, kolory, funkcje czy materiał, z jakiego zostały wykonane – między innymi tym się różnią. Dopiero podejmując decyzje w tych sprawach możemy zdecydować na jakiego producenta postawić i który stół wybrać.

Pacjent odwiedzając masażystę w jego gabinecie lub zapraszając do siebie, pierwsze na co zwraca uwagę jest stół, który pomocny będzie w wykonaniu masażu. Dlatego będąc terapeutą warto zadbać, by narzędzie pracy nie tylko pozwalało na realizację zadań, ale również wyglądało reprezentatywnie. Stoły do masażu są swego rodzaju wizytówką terapeuty, świadczą o jego profesjonalizmie, pozwalają pacjentom czuć się bezpiecznie i swobodnie – dlatego warto pamiętać o kilku szczegółach wybierając odpowiedni dla siebie.


Z drewna czy aluminium? W jakim rozmiarze? Jakie akcesoria?

Drewno kojarzące się z ciepłem domowym, czy zimne, lecz eleganckie aluminium? Tak brzmi jedno z podstawowych pytań, na jakie masażysta w trakcie wyboru stołu powinien sobie odpowiedzieć. Zwolenników jednych jak i drugich rozwiązań jest niemal tyle samo. Jedni doceniają stoły drewniane ze względu na ich ciepło, naturalność inni wolą nowocześniejsze, a przy tym lżejsze rozwiązania powstałe na bazie aluminium. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „z jakiego materiału stół kupić?”, więc kierowanie się gustem będzie najlepszą decyzją. Zarówno jedne jak i drugie są w stanie zagwarantować gotowość do służenia przez wiele lat, wykazują się podobną wytrzymałością i trwałością..

Jeśli chodzi o rozmiar – każdy masażysta wybierze inny stół. Podejmując decyzję w tej kwestii najważniejszy jest wzrost terapeuty, gdyż właśnie wysokość nóg pod blatem będzie miała bezpośredni wpływ na wygodę i komfort zabiegów. Na szczęście nowoczesne stoły do masażu, dostępne między innymi w naszym sklepie, pozwalają na szeroki zakres regulacji wysokości dzięki czemu bezproblemowo można je dopasować do wzrostu masażysty. Tego typu stoły są szczególnie pożądane w gabinetach, w których pracuje wielu terapeutów – wówczas każdy z nich dopasuje go pod siebie i swój wzrost.

Wybierając szerokość stołu należy pamiętać o dwóch rzeczach – szerszy będzie stabilniejszy, pozytywnie wpłynie na wygodę masażu, węższy umożliwi łatwiejszy dostęp do pacjenta. Dopiero po ustaleniu priorytetów można zdecydować, w jakim rozmiarze stół będzie najodpowiedniejszy.

Kolejną cechą stołu do masażu, na którą należy zwrócić uwagę jest jego waga. Im cięży, tym stabilniejszy, ale również trudniejszy w transporcie. Najlepszym wyborem jest posiadanie dwóch egzemplarzy – jednego „wyjściowego”, drugiego pracującego stacjonarnie. Wówczas nie trzeba godzić się na kompromisy, które jak wiadomo, nie zawsze daje się osiągnąć.

Dla każdego modelu stołu zarówno drewnianego jak i aluminiowego dostępne są akcesoria pomagające terapeucie w przeprowadzeniu zabiegu.

Oto akcesoria jakie najczęściej można spotkać przy stołach składanych:

  • Podłokietniki - zwiększają szerokość oraz umożliwiają pacjentowi wygodne ułożenie rąk podczas zabiegu,
  • Półka tylna - zwiększa długość stołu,
  • Połka pod ramiona – umożliwia pacjentowi wygodne ułożenie rąk podczas zabiegu,
  • Podgłówek (regulowany oraz prosty) - zwiększa długość stołu oraz umożliwia pacjentowi wygodne ułożenie głowy podczas zabiegu.

Należy jednak pamiętać, iż każde z akcesoriów wpływa nieznacznie na wagę stołu. Co przy zabiegach wykonywanych w domach pacjentów może mieć duży wpływ na komfort jego przenoszenia. Warto jest więc zainwestować w pokrowiec ze specjalnymi uchwytami do jego transportu.

Pozostałe kwestie, takie jak kolor czy materiał obicia najlepiej dobrać polegając na guście, dopasowując wygląd stołu do otoczenia w jakim ma stanąć, decydując się na stonowane, relaksacyjne barwy i wykończenia.


Markowe stoły to dobry wybór

Po określeniu wielkości, wagi, materiału z jakiego powinien być wykonany stół do masażu, wybraniu tapicerki i posiadanych funkcji, nasz wzrok powinien kierować się jedynie w stronę markowych produktów. Tylko stoły sygnowane logiem znanych i cenionych firm są w stanie zagwarantować, że w trakcie wykonywanego zabiegu nie pojawi się niespodziewany problem, narzędzie odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, lub po kilku dniach czy tygodniach skończy żywot. Wszystkie przyrządy, których używa się w celu dostarczenia pomocy pacjentom, nie powinny działać wbrew zamierzeniom – polecamy markowe, sprawdzone i pewne rozwiązania, które będą jedynie środkiem dotarcia do celu, ułatwiając pracę.

2014-12-05 Home, Artykuły
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń

Kontynuuj zakupy Moje listy życzeń