Aromatyczne olejki to przepis na skuteczny masaż

Aromatyczne olejki to przepis na skuteczny masaż

Masaż czyli ukochana przez wielu forma relaksu, równie często stosowana jest w przypadku schorzeń oraz przed większym wysiłkiem fizycznym naszego organizmu np. u sportowców przed zawodami. Aby przyniósł oczekiwany efekt niezbędna jest odpowiednia wiedza, umiejętności, środowisko oraz środki pomocne przy jego przeprowadzeniu.

Wykonanie masażu wiąże się z realizacją wielu następujących po sobie procesów. Bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności, zabieg nie osiągnie odpowiednich skutków a nawet może zaszkodzić osobie masowanej. Podobnie sprawa wyglądać będzie w przypadku braku odpowiednich olejków, bez których osiągnięcie oczekiwanego efektu będzie niemożliwe. W związku z tym, również przy ich wyborze, należy opierać się przede wszystkim na wiedzy i doświadczeniu.


Zbawienne właściwości olejków do masażu

Olejki do masażu są nieodłączną częścią dobrego masażu. Działające nie tylko przez kontakt ze skórą osoby masowanej, lecz również zapach, pozytywnie wpływają na samopoczucie pacjenta, mając również pozytywny wpływ na jego skórę.

Jak dobrać najlepszy olejek? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Powinien być dopasowany do rodzaju masażu oraz odpowiadać osobie masowanej. Prawidłowy dobór olejku może zadziałać naprawdę wiele – zmniejszyć napięcie mięśni, pomóc w leczeniu schorzeń, pobudzić krążenie krwi, mieć wpływ na regenerację komórek skóry,  usuwać zbędne metabolity, zwiększać elastyczność skóry, usuwać stany zapalne.

Profesjonalny stół do masażu, wykwalifikowany i doświadczony masażysta oraz olejki do masażu są w stanie przynieść efekt, który zadowoli każdego masowanego.


Masaż dopasowany do potrzeb

Skóra pobudzona dotykiem po masażu będzie dotleniona i nawilżona olejkami lub balsamem. Zabieg znacząco wpłynie na jej elastyczność i jędrność, może przynieść również wiele innych efektów. Jednak jedynie odpowiednio dobrana technika masażu oraz olejki, które nie zaszkodzą pacjentowi przyniosą oczekiwany efekt. Nie obejdzie się zatem bez rozmów na linii masażysta-pacjent, gdyż tylko po ustaleniu szczegółów zabiegu możliwe jest jego prawidłowe przeprowadzenie.

2014-11-24 Home, Artykuły
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń

Kontynuuj zakupy Moje listy życzeń