Kilka wskazówek, które sprawią, że masaż będzie jeszcze skuteczniejszy

Zmęczenie, nadmiar stresu i siedzący tryb życia to szybka recepta na kontuzję, której efekty przyjdzie nam odczuć bardzo szybko. Jeśli którykolwiek z tych czynników nie brzmi dla Ciebie obco, powinieneś zadbać o regenerację swojego organizmu. Jednym ze świetnych pomysłów na relaks i odprężenie będzie dobry masaż. W dobie zabiegania trudno jednak znaleźć czas na dodatkowe wizyty u masażysty, jednak bez obaw – dzięki paru sztuczkom i zastosowaniu kilku akcesoriów możesz śmiało urządzić swoje domowe studio masażu.

Zadbaj o nastrój

Jeśli marzysz o odprężającym masażu, zacznij od odpowiedniej aranżacji, która przywiedzie skojarzenia z profesjonalnym gabinetem masażu. Zadbanie o kilka detali sprawi, że Twój pokój przemieni się w oazę relaksu, do której żadne problemy i stres nie będą miały wstępu. Przede wszystkim zadbać należy o odpowiednie światło – jeśli dominuje jasne, można skorzystać z abażuru czy kolorowej osłonki na lampę. Przydatne okażą się również kolorowe żarówki. By spotęgować nastrój, zapal kilka zapachowych świeczek – będą one pełnić funkcję aromaterapeutyczną. Mile widziane będą także kadzidełka. W takim otoczeniu możesz zacząć przygotowywać stanowisko do masażu.

Akcesoria przydatne do dobrego masażu

W domowym gabinecie zamiast stołu możesz wykorzystać stabilny blat. Niezbędne również będą aromatyczne olejki, które wmasowane w ciało z pewnością przyniosą ukojenie i odpędzą dolegliwości w postaci bólu czy zesztywniałych mięśni. Przydatne okażą się również rozmaite akcesoria do masażu, spośród których wyróżnić można chociażby bańki gumowe czy aparat do masażu. Te pierwsze wykonane są z gumy – ich działanie polega na zasysaniu skóry, którą ściska gumowa bańka. Używanie baniek docenią dbające o siebie panie, które z łatwością wykonają masaż o wyraźnym działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym w swoim własnym domu. Jeśli zaś zależy nam na wykonaniu masażu o bardziej leczniczym charakterze, z pewnością sprawdzi się drugie z wymienionych akcesoriów, czyli aparat – dzięki niemu wykonamy zarówno masaż w wodzie, jak i na sucho. W masażu leczniczym wykorzystanie różnego rodzaju sprzętów jest wręcz wskazane, a ich zgodne z instrukcją użytkowanie przyniesie zdumiewające efekty bez wychodzenia z domu. W zależności od rodzaju masażu, jaki chcemy wykonać, warto zaopatrzyć się w tego typu akcesoria – będzie to zdecydowane ułatwienie i niezawodne wyposażenie naszego domowego gabinetu.

2015-02-23 Home, Artykuły
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń

Kontynuuj zakupy Moje listy życzeń